Okul Kitap Çocuk Kelimeleri ile İlgili Hikaye Örneği

Aşağıda okul kitap çocuk kelimeleri ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Aslında okumayı gerçekten çok seviyordum. Arkadaşlarım bana okuyarak nefes alıyorsun, derlerdi. Elimdeki kitabın yanında cebimde de kitaplar taşıyordum. Biri bitince diğerine geçiyordum. Artık yaşlandım. okuma yeteneğim gittikçe azalıyor. Vaktim sanki iyice azaldı ama kitaplara küsmedim. Arkamı da dönmedim. Evimin her yeri kitap doludur.

Bütün bunları sizin gibi değerli bir gazeteciye anlatırken az sonra torunlarım gelecekler. Okulun heyecanı ile içeri gidip boynuma sarılacaklar. Çocuklara kitabı sevdirmemiz gerekir. Bunun için kitabın göz önünde olması gerekir. Kitabın zengin içerikli olması gerekir. Kitabın değerli olması gerekir.

Nitelikli kitap vardır. Bunu bunca okuma tecrübemle birlikte söylüyorum. Zengin kelimeler kullanarak kimi akıl fukarası kimseleri bile okuma aşkıyla doldurabilir ve bunun ömür boyu sürmesini sağlayabilirsiniz. Kitap ve kelimeler en çok okullarda çocuklara sıcak bir yemek gibi sunulabilir. Bu nedenle okullar okuma yuvaları olmalıdır. Öğrenciler okuldan ve okumaktan sıkılmamalı ve bunalmamalıdır.

Okul sevilen ve mutlu olunan bir yer olmalıdır. Okul gereksiz ve yetersiz bulunmamalıdır. Bunun için okulların ve eğitim sisteminin gözden geçirilmesi gerekir.

Evet, işte kapı çalıyor ve torunlarım geldiler. Sizi kış bahçesine alalım ve bir saat ara verdikten sonra devam edelim. Ben de torunlarımı göreyim, seveyim ve onlardan izin isteyerek yanınıza tekrar geleyim.

Okul Kitap Çocuk Kelimeleri ile İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.