Öğretmene Mektup Örneği

Aşağıda öğretmene mektup örneği kısaca olarak ele alacağız.

Sevgili öğretmenim,

Fedakar, cefakar ve merhametli canım öğretmenim. Benim hayatımdaki yeriniz çok değerli ve farklı bir noktadadır. Bu bakımdan hayatımı değiştiren kararlar almamda oldukça etkili olduğunuzu söyleyebilirim. Ufuk açan ve iç ferahlatan öğütleriniz bütün dertlerin üstesinden gelmemde bana çok yardımcı oldu.

Eminim birçok öğrencinin hayatına en hassas duygu ve düşüncelerle dokundunuz. Böylece benim gibi birçok insanın hayatını değiştirdiniz. İnsanın kendini, çevresini anlamada, dünyayı tanımasında bir yol gösterici oldunuz. Öyle zannediyorum ki bu her öğrenciye ve her öğretmene nasip olmayan bir şeydir. Bunun için size en içten dileklerimle teşekkürlerimi sunmak isterim.

Bizim için yaptığınız fedakarlıklar, sorunları çözme konusundaki hassasiyetiniz ve bize bir evladınız gibi yaklaşmanız bizi bir aile yaptı. Bu geniş ve mutlu ailede bir sınıf arkadaşları olmaktan çok kardeşler olarak yıllarca hayatımıza devam ettik.

Canım öğretmenim,

Bütün emekleriniz için size çok teşekkür ederim. Emeklerinizin karşılığını ödemek çok zor ve hatta ödenmez. Eminim ki siz de bizleri iyi yerlerde görerek mutlu olmak istersiniz. Bunu fikir ve his dünyanızdan bir nebze olsun nasibini alan biri olarak söylemek ihtiyacı hissettim. Öğretmen olmak bedel ödemektir, derdiniz. Bu hayatı seçmeniz bizim hayatlarımızı değiştirdi ve bu bir teşekkürle bile ödenmez. İyi ki varsınız.

Öğretmene Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.