Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2019

Öğle ve İkindi Namazı Nasıl Kılınır?

Aşağıda öğle ve ikindi namazı nasıl kılınır kısaca olarak ele alacağız.

Öğle namazı şu şekilde kılınır:

Öğle namazı on rekattır. Dört rekat ilk sünnet, dört rekat farz, iki rekat son sünnettir. Öğle namazında sünnet namazlarında niyet edilir, tekbir getirilir subhaneke ve fatiha okunur, ardından zammı sure okunur, rükuya gidilir, üç defa subhanerabbielazim denir. Sonra semiAllahulimenhamide denerek doğrulunur, ardından secdeye gidilir, üç defa subhanerabbielala denir. Secde iki kez yapılır, ikinci rekata kalkılır, aynı şekilde ilk rekat tekrarlanır, sonunda tahiyyat yapılır, ettahiyatü, salli, barik, okunur, bu iki rekat aynı şekilde tekrarlanır, son tahiyyatta ayrıca rabbena, rabben atina okunur, namazdan çıkılır. Son sünnet de ilk sünnetin ilk son iki rekatı gibi kılınır.

Öğle namazının farzına niyet edilir, tekbir getirilir subhaneke ve fatiha okunur, ardından zammı sure okunur, rükuya gidilir, üç defa subhanerabbielazim denir. Sonra semiAllahulimenhamide denerek doğrulunur, ardından secdeye gidilir, üç defa subhanerabbielala denir. Secde iki kez yapılır, ikinci rekata kalkılır, aynı şekilde ilk rekat tekrarlanır, sonunda tahiyyat yapılır, ettahiyatü, salli, barik, okunur, kalkılır, son iki rekatta zammı sure okunmaz. İlk iki rekatın diğer kısımları tekrarlanır ve son tahiyatta ayrıca rabbena, rabben atina okunur, namazdan çıkılır. Öğle namazının son sünneti ilk sünnetin ilk iki rekatı gibi kılınır.

İkindi namazı namazı şu şekilde kılınır:

İkindi namazı sekiz rekattır. Dördü sünnet, dördü farzdır. İlk sünneti gayri müekkeddir. İlk sünneti, öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Farz olan dört rekat da öğle namazının farzı gibi kılınır.

İkindi namazının farzına niyet edilir, tekbir getirilir subhaneke ve fatiha okunur, ardından zammı sure okunur, rükuya gidilir, üç defa subhanerabbielazim denir. Sonra semiAllahulimenhamide denerek doğrulunur, ardından secdeye gidilir, üç defa subhanerabbielala denir. Secde iki kez yapılır, ikinci rekata kalkılır, aynı şekilde ilk rekat tekrarlanır, sonunda tahiyyat yapılır, ettahiyatü, salli, barik, okunur, kalkılır, son iki rekatta zammı sure okunmaz. İlk iki rekatın diğer kısımları tekrarlanır ve son tahiyatta ayrıca rabbena, rabben atina okunur, namazdan çıkılır.

Öğle ve İkindi Namazı Nasıl Kılınır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz