Nutuk’ta Ülkenin Durumu Hakkında Verilen Bilgilere Bakarak Millî Mücadele’de Mustafa Kemal’i Ne Gibi Zorluklar Beklemektedir? Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda Nutuk’ta ülkenin durumu hakkında verilen bilgilere bakarak Millî Mücadele’de Mustafa Kemal’i ne gibi zorluklar beklemektedir, görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Milli Mücadele dönemi en zor dönemlerden biri olmuştur. İşgal hareketlerinin yeniden başlaması ve Anadolu’nun önemli bir kısmının işgal altında olması milli bir direniş ve mukavemet gösterme hareketinin başlamasını da tetiklemiştir. Anadolu’daki ahval olarak hemen her şeyinde isyanların çıkması, şehirlerin işgal altında olması, zararlı cemiyetlerin milliyetçilik hareketleriyle etnik olaylar çıkarması son derece karmaşık bir durumun olduğunu ortaya koymaktadır.

Bu karmaşıklık içinde milli birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında Mustafa Kemal’i çok büyük zorluklar karşılamıştır. Delegelerin toplanması ve ikna edilmesi, kararların uygulanması çok zorlayıcı olmuştur.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.