Noktalama İşaretlerini ve Yazım Kurallarını Kullanarak Bir Hikaye Örneği

Aşağıda noktalama işaretlerini ve yazım kurallarını kullanarak bir hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Annem, herkesten çok fedakar bir kadın olarak tanınmıştır. Annem, çocukları için her şeyi göze alır. Anne olmanın gerekliliklerinin ve sorumluluklarının farkındadır. Bir gün sabah erkenden okula gitmek için kalktığımda, onun herkesten önce uyanarak mutfakta kahvaltı hazırladığına şahit oldum.

Benim şahitliğim, bunun ilk defa olduğunun kanıtı değildir. Kim bilir bu kaçıncı kahvaltı hazırlanışı olarak önümüze geliyordu? Annem, sanki ilk sefer hazırlıyor gibi bir heyecanla sofrayı kuruyordu. Hayatımızı yönetiyordu. Hayatımızın merkezinde hayat oyunumuzu sofra kurar gibi kuruyordu.

Anne, diye seslendim. Dönüp bana doğru baktı. Bal renkli gözleri ve siyah yazması ile karşımda duruyordu. İşte, benim annem dediğim ve tanıdığım annem… Anne sevgisi de annelik duygusu gibi doğuştan geliyor bence de. Anneyi sevmek, anneyle bir hayat yaşamak insanları hayata alıştırıyor ve hazırlıyor.

Kahvaltıyı yapmak en iştahsız adamı bile yemek sevdalısı yapıyor. Çayı yudumluyorum ve kızarmış ekmeklerden yiyorum. Annem başımda duruyor, elleri saçlarımda ve gözleri ellerimde duruyor. Annemi hissediyorum ve içime bir ferahlık geliyor, bahar aylarında yeşeren kırlardan… Annem diyorum ki, iyi ki varsın, seni seviyorum. Gözleri dolarsa, benim de kursağım dolar. Anneme sarıldım ve güne öyle güzel başladım.

Noktalama İşaretlerini ve Yazım Kurallarını Kullanarak Bir Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.