Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Mustafa Kemal’in Askeri Başarılarının Yanı Sıra Yeni Bir Devlet Kurması Onun Hangi Özelliğinden Kaynaklanmaktadır? Belirtiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Mustafa Kemal’in Askeri Başarılarının Yanı Sıra Yeni Bir Devlet Kurması Onun Hangi Özelliğinden Kaynaklanmaktadır? Belirtiniz.

Aşağıda Mustafa Kemal’in askeri başarılarının yanı sıra yeni bir devlet kurması onun hangi özelliğinden kaynaklanmaktadır? Belirtiniz kısaca olarak ele alacağız.

Mustafa Kemal, bir Osmanlı subayı olarak askeri okullardan mezun olup paşalığa kadar yükselmeyi başarmıştır. Ardından aldığı görevlerle vatan ve devlet savunmasında kritik noktalarda kritik hamleler yaparak adından sıklıkla söz ettirmiştir. Mustafa Kemal’in askeri başarılarının yanı sıra yeni bir devlet kurabilme kudretinde olabilmesi de dikkat çekmiştir.

Mustafa Kemal, askeri disiplin ve kararlılık içinde aldığı kararları siyasi hayatında da devam ettirerek yönetici olma pozisyonundaki bilinç ve dinamik karar verme gücünü kullanmıştır. Bu sayede cumhuriyeti ilan ederek yeni bir devletin kurulmasında etkin rol oynamış, kurucu cumhurbaşkanı olarak da on beş sene liderlik vasfını elinde tutmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781