Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü Tanıtımı:

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (MDBF) 

öğrencilerine, çağdaş bilim ve teknolojideki gelişmeyi belirleyen bilgi-yoğun alanlardan oluşan lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

Geleneksel Elektrik Mühendisliği ve Makina Mühendisliği programları, Sabancı Üniversitesi’nde çağdaş otomasyon ve minyatürleştirme teknolojileri üzerinde yoğunlaşan Mikroelektronik, Telekomünikasyon ve Mekatronik Mühendislikleri programları olarak sunulmaktadır. MDBF içindeki disiplinlerarası eğitim ve araştırma ortamı, karşılıklı etkileşim içinde disiplinleri derinden etkileyen teknolojik değişimlere daha kolay ayak uydurabilmeyi olanaklı kılmaktadır. Örneğin çeşitli analitik tekniklerin yer aldığı ileri mühendislik dallarını içeren böyle bir ortamda yetişmiş bir moleküler biyoloji veya malzeme bilimi öğrencisi için biyoenformatik bağlamında veri yapılandırmak veya nöral ağlarla moleküler hesaplama algoritması geliştirmek bir kimya deneyi yapmak kadar doğal gelecektir.

MDBF’nin araştırma programları, bilimsel bilgi ve yeteneklerin teknolojik yenilikçilik ve endüstriyel üretkenliğe dönüştürülmesine öncelik vermektedir. Temel araştırmaların yanısıra endüstri ile ortak araştırma ve geliştirme yapmak ve yeni teknolojilere dayalı kuluçkalık etkinliklerine ve / veya yeni şirket kurma çabalarına katkıda bulunmak MDBF’nin temel araştırma misyonu içindedir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları:

1.Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği
2.Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik
3.Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
4.Mekatronik Mühendisliği
5.Mikroelektronik Mühendisliği
6.Telekomünikasyon Mühendisliği
7.Üretim Sistemleri Mühendisliği

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Nedir, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Ne İş Yapar, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Maaşları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri İş İmkanları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri İş Çalışma Alanları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Mesleği Hakkında Bilgiler, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümünün Geleceği, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü Tercih Edilir mi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Tanıtımı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Mezunları Ne İş Yaparlar , Mühendislik ve Doğa Bilimleri Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Mühendislik ve Doğa Bilimleri İş Bulma Durumu

> Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Fatma Günel dedi ki:

  Benim bu yıl (2014) mf4 sıralamam 111.000 acaba sabancı üniversitesi mühendislik ücretli bölümünün taban sıralaması 146.000 .. Sizce kazanma olasılığım yüzde kaçtır? Şimdiden çok teşekkürler

 2. Fatma Günel dedi ki:

  Benim bu yıl (2014) mf4 sıralamam 111.000 acaba sabancı üniversitesi mühendislik ücretli bölümünü kazanma olasılığım yüzde kaçtır? Şimdiden çok teşekkürler

  1. bloom sparks dedi ki:

   %0 canısı yani bebeksin

  2. trnhdtnd dedi ki:

   bak gardaş az daha çalış

 3. merve dedi ki:

  benim edindiğim bilgilere göre doğa bilimleri geleceği açık bir bölüm fakat maddi yönden tamamen rütbenize bağlı yani mesela doğa bilimleri yöneticileri çok iyi maaş alıyorlar ama yönetici nasıl olunur onun hakkında aylardır araştırma yapmama rağmen bilgi edinemedim bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler…

 4. Mustafa dedi ki:

  Ülkemizde mühendislik ve doğa bilimleri fakültelerinde verilen eğitimin dili İngilizcedir. İngilizce yeteneğiniz yoksa tercih etmemenizi öneririm.

 5. ahmet akyüz dedi ki:

  mühendislik ve doğa bilimleri fakültesinden mühendislik ve mimarlık fakültesine yatay geçiş yapılabiliyo mu?

 6. handan yaldız dedi ki:

  Mühendislik ve Doğa Bilimleri hakkında , özellikle iş imkanları ve yurt dışı değişim programları hakkında bilgilenmek isterim.

  Saygılarımla

 7. fatos dedi ki:

  muzunlara ne ünvanı verilir

  1. merve dedi ki:

   mezun oolduğun alt dala bağlı mesela moleküler biyoloji bölümünde yada biyiteknoloji bölümden mezunsan ünvanın biyolog tur tamamen okuduğun bölüme bağlı.

Yorum Yaz