Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Milli Mücadele Yıllarında Yararlılık Gösteren Çocuk Kahramanlar Hakkında Araştırma - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Milli Mücadele Yıllarında Yararlılık Gösteren Çocuk Kahramanlar Hakkında Araştırma

Aşağıda Milli Mücadele yıllarında yararlılık gösteren çocuk kahramanlar hakkında araştırma kısaca olarak ele alacağız.

Milli Mücadele, bir devletin ve bir milletin dönüm noktası olmuştur. Milli Mücadele, Anadolu topraklarının yeniden işgal edilmesine karşı başlatılan bir direniş hareketi olarak bilinmektedir. Bu harekete dahil olan unsurlar arasında silahlı ve silahsız herkes bulunmaktadır.

Kadın, çocuk, ihtiyar hemen herkes silahlı ve silahsız olarak Milli Mücadele’ye katılmıştır. Ülke topraklarının hemen her yerinden Milli Mücadele için harekete geçen birçok kişi olmuştur. Bunlardan bazıları da çocuklar olarak bilinmektedir. 14-15 yaşlarında çocuklar mücadeleye iştirak ederek askeri düzen halinde vatan savunmasında bulunmuşlardır.

İsimsiz kahramanlar olarak bilinen Milli Mücadele’nin çocuk kahramanlarına Çanakkale’deki şehitlikte yer alan mezar taşlarındaki doğum ve ölüm senelerinden ulaşmak mümkündür. Çocuklar, biz çocuğuz demeden üniformaları giyerek cephe cephe dolaşmıştır.

Bunun haricinde kadınlarında Milli Mücadele’de etkin rol oynaması çocukları gibi vatanı koruma arzularının öne çıkmasından kaynaklanmıştır. Cephaneyi çocukları kadar önemseyen anneler ve çocuklar sayesinde Milli Mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.

Milli Mücadele’de cepheye cephane taşıyan, aile namusunu korumak için nöbet tutan çocuklar Milli Mücadele ve vatan toprakları için büyük bir yararlılık ve kararlılık da göstermişlerdir. Çocuklar sayesinde kazanılan bir zafer olması çocukların hayatlarından vatan uğruna vazgeçtiklerini de göstermektedir.

Milli Mücadele Yıllarında Yararlılık Gösteren Çocuk Kahramanlar Hakkında Araştırma Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781