Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Milli Kültürümüze Ait Halk Oyunlarımız Nelerdir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Milli Kültürümüze Ait Halk Oyunlarımız Nelerdir?

Aşağıda milli kültürümüze ait halk oyunlarımız nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Milli kültür değerleri, tarih içinde gelişerek ortaya çıkan ve örf ve adetlerden etkilenerek oluşan değerler, tutumlar ve davranışlar olarak bilinmektedir. Milli kültürümüze ait spor dalları, el sanatları ve halk oyunları da bulunmaktadır. Milli kültür değerlerimiz, toplumda karşılığı olan ve revaçta olan değerler olarak yaşanmaktadır.

Milli kültürümüze ait halk oyunları, halay, horon, çayda çıra, zeybek, kaşık oyunları, bar, çiftetelli gibi halk oyunları olarak bilinmektedir. Halk oyunları yöresel olarak değişir ve yerel kıyafetlerin giyinilip tanıtılmasıyla oynanır. Hepsinin kendine özgü hikayeleri ve kuralları bulunmaktadır. Bu nedenle her yörede o yöreye özgü yerel değerler ve davranışlardan meydana gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Demet dedi ki:

  çok iyi ya, Selam herkese bu site yeminle güzel, ödevimde kullandım Milli Kültürümüze Ait Halk Oyunlarımız Nelerdir? ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

 2. Esin dedi ki:

  Selam herkese bu yazı vallaha billaha iyi, ellerinize sağlık Milli Kültürümüze Ait Halk Oyunlarımız Nelerdir? Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

 3. Özden dedi ki:

  Selam bu eğitim sitesi valla mükemmel, 2 artı aldım, benim adım Özden, ben Milli Kültürümüze Ait Halk Oyunlarımız Nelerdir? yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

 4. Belinay dedi ki:

  selam kankiler, Milli Kültürümüze Ait Halk Oyunlarımız Nelerdir? yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim Trabzon birincisi Belinay olarak herkesi öptüm.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781