Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Milletimiz Tarih Boyunca Sahip Olduğu Coğrafyalara Paralel Olarak Müzikte de Farklı Renkler, Motifler Ortaya Koymuştur. Bu, Milletimizin Hangi Özelliğinden Kaynaklanmaktadır? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Milletimiz Tarih Boyunca Sahip Olduğu Coğrafyalara Paralel Olarak Müzikte de Farklı Renkler, Motifler Ortaya Koymuştur. Bu, Milletimizin Hangi Özelliğinden Kaynaklanmaktadır?

Aşağıda milletimiz tarih boyunca sahip olduğu coğrafyalara paralel olarak müzikte de farklı renkler, motifler ortaya koymuştur. Bu, milletimizin hangi özelliğinden kaynaklanmaktadır kısaca olarak ele alacağız.

Milletimiz, tarih boyunca birçok toprağı vatan olarak kabul edip mücadele vermiştir. Orta Asya topraklarından Avrupa içlerine kadar bütün bir coğrafya üzerinde hakimiyet de kurmuştur. Bu topraklarda kültür değerlerine sahip olarak da yaşamıştır. Doğu geleneklerinde bulunan yaylı sazlar genel olarak Türk müzik kültürünün içinde de yer almıştır.

Milletimiz daima hoşgörülü, paylaşmaya ve yardımlaşmaya açık olarak hareket etmiş, kimseyi ezmeden, zulümler yapmadan kültürleri koruyarak kendi varlığını da sürdürmüştür. Müzik kültürünün çok çeşitli olması da buna bağlı olarak gelişmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781