Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Mikroskobun Mucidi Kimdir?

Aşağıda mikroskobun mucidi kimdir kısaca olarak ele alacağız.

Mikroskop, teleskobun çalışma mantığının tersinde çalışan bir cihaz olarak 16. yüzyılın en önemli icatlarından biri olarak ortaya konmuştur. Mikroskop, gözle görülemeyecek kadar küçük olan şeylerin görülmesi için kullanılan bir araçtır. Mikroskop günümüzde çok gelişmiş ve farklı yöntemlerin kullanılarak görüntü elde edilmesini sağlayan bir araç olmuştur.

Mikroskop 1590 yılında Zakaryas Yansen tarafından icat edilmiştir. Tek objektifli metal bir gövdesi olan mikroskop zamanla çoklu objektif, plastik ya da metal gövde, ışık ya da elektron yardımıyla görüntü sağlayan bir araç olarak kullanılmaya devam etmiştir. Bilim dünyasında yeni bir dönem başlatan bu icat geçmişten günümüze birçok deneyin yapılmasında ve bilimsel gerçeğin bulunmasında da etkili olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sevilay dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, Mikroskobun Mucidi Kimdir? süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

  2. sebile ölmez dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Mikroskobun Mucidi Kimdir? işime yaradı ödevimde, ben Bingöl kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz