Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2019

Memleket Hayal Meslek Aile ile İlgili Hikaye

Aşağıda memleket hayal meslek aile ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Çok mutlu ve huzurlu bir hayatım vardı. Birlik ve beraberlik içinde yaşayan bir aile düzenim de vardı. Her şey yolunda gidiyordu. Bense iş arıyordum. İş bulsaydım, evlenecektim. Evlenip yuva kurunca her şey düzene girecekti. Bu düzen hayatım boyunca da devam edecekti.

Memleket sevdası da içimi dolduruyordu. Sosyal çalışmalar yaparak insanlara yardım etmek istiyordum. Memleketimin en güzide evlatlarına bir şeyler öğretecek yaşta, tecrübede, beceride olarak bilgiye de sahiptim. Meslek edinmek hayatım en önemli gayesiydi. Ben de öğretmen olmayı tercih ettiğim için mutluydum.

Hep iyi biri olmak için mücadele ettim. İyilerle karşılaşmayı da hayal ettim. Bu sayede dualarım kabul oldu. İyilik, adalet için mücadele ederken öğretmen olarak da birçok köy ve kasaba dolaştım. Artık huzur içinde ölebilirdim. Vazifemi eksiksiz olarak yapmak istiyordum. Öğretmen de olduğuma göre evlenmenin zamanı gelmişti. Bir öğretmenle evlenmek durumunda kaldım.

Daha mutlu ve huzurlu hayatım oldu. Eşimden çok memnundum. Beraber çalışıyor ve fikir alışverişinde de bulunuyorduk. Böylece mesleğimizi daha iyi yapmanın derdinde koşturup duruyorduk. Sık sık ailemizi de ziyaret ediyor, hasret gidermeyi ihmal etmiyorduk. Bütün hayatım değişmişti ve istediğim gibi ilerliyordu. Bense şükürler ediyordum.

Memleket Hayal Meslek Aile ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz