Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Mehmet Akif’in Yazdığı İstiklâl Marşı, Kurtuluş Savaşı’nın Zorluklarını ve Yapılan Mücadelenin Büyüklüğünü Nasıl Anlatmaktadır? Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Mehmet Akif’in Yazdığı İstiklâl Marşı, Kurtuluş Savaşı’nın Zorluklarını ve Yapılan Mücadelenin Büyüklüğünü Nasıl Anlatmaktadır? Açıklayınız.

Aşağıda Mehmet Akif’in yazdığı İstiklâl Marşı, Kurtuluş Savaşı’nın zorluklarını ve yapılan mücadelenin büyüklüğünü nasıl anlatmaktadır, açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

İstiklal Marşı, Milli Mücadele yıllarında milletin azim ve kararlılığını perçinlemek amacıyla yazılmıştır. İstiklal Marşı, Mehmet Akif tarafından yazılmıştır. Mehmet Akif, Milli Mücadele yıllarında halkın örgütlenmesi adına Anadolu’yu karış karış gezen bir kişidir.

İstiklal Marşı, Milli Mücadele dönemindeki zorlukları, imkansızlıkları, güçlükleri, yoklukları ve milletin azim ve kararlılığını, tarihi vazifesini ve şuurunu anlatmaktadır. Dini hislerin zaferlerin kazanılmasındaki tesirine binaen sürekli olarak ezan ve şehadetten de bahsetmiştir. Mehmet Akif, ölümsüz bir eser ortaya koyarak Allah bir daha böyle bir marş yazdırmasın deme ihtiyacı da hissetmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781