Lokman Hekim’in “Oburluk ve İştahsızlık Bedenin Baş Düşmanıdır” Sözü ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda Lokman Hekim’in “oburluk ve iştahsızlık bedenin baş düşmanıdır” sözü ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların hayatı bir denge üzerine kurulmuştur. Bu en temel ihtiyaçlar için de böyledir. İnsanların köle olması ya da çok özgür olması da yerinde değildir. Obur olmaları da iştahsız olmaları da yerinde değildir. İnsanların hayatlarına devam edebilmeleri için beslenme ihtiyaçlarını dengeli bir şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir.

Lokman Hekim’in de oburluk ve iştahsızlık bedenin baş düşmanıdır diye bir sözü bulunmaktadır. Bu söz uç noktalarda olmamak gerektiğini, ifrat ve tefritten kaçarak itidali benimsememizi anlatmaktadır. Beslenme bir ihtiyaçtır. Vücudu bundan mahrum bırakmamak ve bedene çok fazla besin yüklemesi yaparak da organ ve dokuları iflas ettirmemek gerekir.

Yeterli bir şekilde ve dengeli olacak halde beslenmek gerekir. Bu vücutta doku ve organların en iyi şekilde çalışması için gereklidir. Aksi durumlarda beden sıhhati sağlanamaz bu da ruh sağlığının da zarar görmesi anlamına gelebilir. Bu durumda insanların beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekir.

Lokman Hekim, sağlık konusunda insanların itibar ettiği bir şahsiyet olarak bilinmektedir. Öğütleri de insanlar tarafından itibara alınmaktadır. Nitekim söylediklerini bilim de teyit etmekte ve bu bakımdan beslenme noktasında insanların çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Lokman Hekim’in “Oburluk ve İştahsızlık Bedenin Baş Düşmanıdır” Sözü ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.