Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Lise Sınavında Kaç Soru Var? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Lise Sınavında Kaç Soru Var?

Aşağıda lise sınavında kaç soru var kısaca olarak ele alacağız.

Lise sınavı oldukça önemlidir. Bireylerin ergenlik döneminde ortaya çıkan okul değişiklikleri ve farklı alanlara adapte olarak mesleki ve akademik çalışmalar yapmaları sürekli olarak çalışmalarını gerektirdiği için oldukça zor geçmektedir. Bu nedenle lise, üniversiteye hazırlık için de çok önemli ve değerli görülmektedir. Çalışmaların planlı ve programlı olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Lise sınavı, ilköğretimin sonunda 8. sınıfın bitmesiyle gerçekleştirilmektedir. Lise sınavı, Liselere Giriş Sınavı LGS olarak uygulanmaktadır. İlköğretimi tamamlayan kişiler bu sınava girerek başarı sıralaması ve puanı elde ederek liselere girmeye hak kazanırlar. Sınavla liselere giriş, kişilerin bilgi, beceri ve özellikleri ile ilgilidir.

Lise sınavında sayısal ve sözel bölümler bulunmaktadır. Bu bölümlerde toplam 90 soru bulunmaktadır. Sözel bölüm 50 sorudur ve 75 dakika sürmektedir. 

Bu bölümde Türkçe 20, İnkılap Tarihi 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 10, Yabancı Dil 10 sorudan oluşmaktadır.

Sayısal bölüm 40 sorudur ve 60 dakika sürmektedir. Bu bölümde Fen Bilimleri 20, Matematik 20 sorudan oluşmaktadır.

Lise sınavı ilköğretim öğrencileri için oldukça önemlidir. Bu nedenle 8. sınıf sınav senesi olarak kabul edilmekte ve öğrenciler özellikle bu sene sınava yoğun bir şekilde hazırlanmaktadır. Öğrenciler için deneme çözmek ve soru türü görmek oldukça yararlı olacaktır. Sınavın soruları ve süresi öğrencilerin en iyi şekilde cevaplandırma yapabilmesi için toplamda 135 dakika sürmektedir.

Lise Sınavında Kaç Soru Var Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781