Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
LGS Tercihleri Ne Zaman? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

LGS Tercihleri Ne Zaman?

Aşağıda lgs tercihleri ne zaman kısaca olarak ele alacağız.

LGS 1 Haziran günü yapıldı. Ardından sınav sonuçlarının açıklanacağı gün merak edilmeye başlandı. 24 Haziran 2019 tarihinde de sonuçların açıklanması gerçekleşecektir. Ardından okul tercihleri başlayacaktır. Tercihlerin başlamasıyla birlikte öğrenciler okul seçecektir.

MEB, e-okul sistemi üzerinden lise taban puanlarını yayınlayacak ve bununla birlikte tercihleri de kabul edecektir. Tercihlerin kabul edilmesinin ardından eylül ayına kadar tercihler de sonuçlanacaktır. Tercihlerin sonuçlanmasının ardından okullarını kazanan öğrenciler başarılı bir lise hayatı geçirmek için de çalışmaya başlayacaktır.

LGS, yeni sistem bir sınav olarak uygulanmaktadır. Bu sistemde öğrenciler istedikleri okula yerleşebilmektedir. Başarılı öğrencilerin prestijli okullara yerleşmesi de bu sınavla gerçekleşmektedir. Sınav okul sezonu sonunda iki oturum şeklinde arada mola verilerek gerçekleştirilmektedir.

LGS tek aşamalı bir sınavdır. Bu aşamada öğrenciler iki bölümden sınava girmekte ve bu bölümler arasında bir mola bulunmaktadır. Böylece sınav toplamda 3 saat sürmekte ve soru çözülen süre 135 dakika olarak gerçekleşmektedir. Bu 135 dakikalık soru düzeninde ise toplamda 90 soru çözülmektedir.

LGS tercihleri ne zaman sorusu akıllarda bulunurken sınav sonuçlarının 24 Haziran günü açıklanması ve e-okul sisteminde taban puanlarının da yer alması öğrencileri rahatlatacaktır. Böylece öğrenciler interaktif ve hızlı bir şekilde tercih yaparak okullarını seçecek ve en doğru kararlar alarak lise hayatına da başlayacaktır.

LGS Tercihleri Ne Zaman Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781