Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
LGS Kaç Aşamalıdır? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

LGS Kaç Aşamalıdır?

Aşağıda lgs kaç aşamalıdır kısaca olarak ele alacağız.

LGS, yeni sistem bir sınav olarak uygulanmaktadır. Bu sistemde öğrenciler istedikleri okula yerleşebilmektedir. Başarılı öğrencilerin prestijli okullara yerleşmesi de bu sınavla gerçekleşmektedir. Sınav okul sezonu sonunda iki oturum şeklinde arada mola verilerek gerçekleştirilmektedir.

LGS tek aşamalı bir sınavdır. Bu aşamada öğrenciler iki bölümden sınava girmekte ve bu bölümler arasında bir mola bulunmaktadır. Böylece sınav toplamda 3 saat sürmekte ve soru çözülen süre 135 dakika olarak gerçekleşmektedir. Bu 135 dakikalık soru düzeninde ise toplamda 90 soru çözülmektedir.

LGS, iki kısımlı sınav olarak gerçekleşmektedir. Sözel ve sayısal bölümlerden oluşmaktadır. Her bölümde bulunan soru sayısının bir buçuk katı kadar sınav süresi bulunmaktadır. Sözel bölümde 50 soru, sayısal bölümde 40 soru bulunmakta ve sözel bölüm 75 dakika sürerken sayısal bölüm de 60 dakika sürmektedir. İki bölüm arasında 45 dakika mola bulunmaktadır. Öğrenciler saat 9’da hazır olacak ve sınavda saat 10’da başlayacaktır.

LGS en önemli sınavlardan biridir. Bu sınavda öğrenciler liselere yerleşerek devamında üniversite ve meslek hayatı olarak farklı hazırlık dönemlerine girmekte ve hayatlarını şekillendirmektedir. Böylece başarılı bir akademik kariyer ile öğrenciler başarılı bir hayat geçirmeyi ummaktadır. Lise hayatında doğru ve düzenli bir şekilde çalışmak ve üniversite odaklı bir temel oluşturmak gerekir. Bununla beraber harici olarak sosyal ve akademik olarak bireylerin kendini de geliştirmesi gerekir.

LGS Kaç Aşamalıdır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781