Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kut’ül-Amâre’nin Hangi Bölgede Olduğunu Bularak “Tarih Bu Olayı Yazmak İçin Kelime Bulmakta Zorluk Çekecektir.” Sözünden Ne Anladığınızı Söyleyiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Kut’ül-Amâre’nin Hangi Bölgede Olduğunu Bularak “Tarih Bu Olayı Yazmak İçin Kelime Bulmakta Zorluk Çekecektir.” Sözünden Ne Anladığınızı Söyleyiniz.

Aşağıda Kut’ül-Amâre’nin hangi bölgede olduğunu bularak “Tarih bu olayı yazmak için kelime bulmakta zorluk çekecektir.” sözünden ne anladığınızı söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Kut’ül-Amâre zaferi tarihte çok az bilinen zaferlerden biridir. Bu bir Osmanlı Devleti zaferi olarak tarihe geçmiştir. Günümüzde Irak topraklarında kalan Kut şehrinin İngilizlere karşı savunulmasıyla kazanılan bir zaferdir. Bir avuç Osmanlı askeri, İngilizlerin muhkem güçlerine karşı mücadele vermiştir.

Kut şehrinin müdafaa edilmesinde Halil Paşa, Osmanlı adına öne çıkan isimler arasında yer almaktadır. Kut şehrinin İngilizlere terk edilmemesi ve savaş sonrası yıllarda bağımsızlığın devam etmesi adına askeri, siyasi hamleler yaparak Kut’un kurtulmasında ve zaferin kazanılmasında çok önemli katkıları olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781