Kuşku Güven Israr Merak Dikkat ve Sabır Kelimeleri ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda kuşku güven ısrar merak dikkat ve sabır kelimeleri ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında eğitim faaliyetlerinden mahrum olmayacak ve bu haklarını yerine getirecek şekilde yaşamak isterler. Eğitim ve öğretim hayatın temelini oluşturmaktadır. Eğitim ve öğretim bedensel, ruhsal gelişimin sağlanması bireysel ve toplumsal sorumlulukların kavranması için de gereklidir.

Eğitim sayesinde kuşku olmadan güven ortamında bir hayatın geçirilmesi mümkündür. Eğitim ve öğretim bu bakımdan insanın ufkunu genişletmektedir. Bu bakımdan kişinin kendine özgü fikir ve his dünyasının şekillenmesinde etkili olmaktadır.

Eğitim insana merak, dikkat, sabır ve ısrar gibi bilgide devamlılığın önemli olduğu değerleri kazandırması bakımından da önemlidir. Meraklı olan bireyler öğrenmeye açık, dikkatli olanlar ise işini düzgün yapan bireyler olmaktadır. Bir konuda ısrar etmek de hakkın tecelli etmesi ve adaletin sağlanması bakımından önemlidir.

Eğitim ve öğretim olmadan insanın kendi hayatında kendi gayretinin dışında toplumsal olarak bir yere varması mümkün görülmemektedir. Bu nedenle eğitimin seviyesinin üst düzey olması gerekir. Nitekim eğitim her ortamda ve her şekilde sağlanabilir, öğretim de gerçekleştirilebilir. Önemli olan imkan ve fırsat eşitliğine bağlı olarak bir düzenin oluşturulması ve korunmasıdır. Aksi takdirde geri kalmış toplumlar kervanının içinde olmak da kaçınılmaz olur.

Kuşku Güven Israr Merak Dikkat ve Sabır Kelimeleri ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.