Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Kuş Kulesi Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda kuş kulesi kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Kuş Kulesi isimli kitabın konusu şu şekildedir:

Küçücük çocukların omuzlarındaki yükü, dertlerini ve kederlerini konu edinen bir kitap olarak özellikle çocuk gelişiminde tavsiye edilen bir eserdir.

Kuş Kulesi isimli kitabın özeti şu şekildedir:

Kuş Kulesi kitabı, altı farklı hikayeden meydana gelmektedir. Bunlardan biri “Son Tren” isimli öyküdür. Bu öykü, okul ve dershane arasında mekik dokuyan iki arkadaşın sürekli olarak trenle gidip gelmesinden hareketle bir gün trenden inmeyerek yaptıkları yolculukta neler yaşandıklarını anlatmaktadır.

Bir diğer öykü olarak “Papatyalar” isimli eser bacağını kaybeden Pınar’ın yalnız kalması ve arkadaş oyunlarından uzaklaşmasını konu ediniyor. Bu öyküde Pınar’ın annesi ona bir defter hediye ediyor ve Pınar günlük tutmaya başlayarak yalnızlığını gideriyor.

“Kasabalı Çocuk” isimli öykü ise kasabaya gelen bir yazar ile kasabada yaşayan bir çocuğun yaşadıklarını konu edinmektedir.

“Ayva Ağacı” ise ailesinden uzakta yaşayan ve akraba ziyaretleri yapmayan bir çocuğun başından geçen anlamlı olayları anlatmaktadır.

“Kuş Kulesi” arkadaşlık kurmakta zorluk yaşayan Mustafa’nın tatillerde birkaç çocuk sayesinde kuş kulesini keşfetmesini anlatıyor. Arkadaş edinmekte zorlanan Mustafa, doğaya olan ilgisi sayesinde arkadaşlıklar ediniyor.

“Haylaz Çırak ve Bir Masal Kitabı” bir masal kitabı olarak okuyucularla buluşuyor. Romanların arasındaki masal kitabı olarak karşımıza çıkıyor.

Kuş Kulesi Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ceren dedi ki:

    Selam bu site cidden çok güzel, sayenizde 100 aldım Kuş Kulesi Kitap Özeti ve Konusu Kısa vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz