Küresel ve Bölgesel Ekonomik Kuruluşların Kuruluş Amaçlarını Göz Önünde Bulundurduğunuzda Bunların Dünyadaki Sorunların Çözümüne Katkıları Konusunda Neler Söylenebilir?

Aşağıda küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarını göz önünde bulundurduğunuzda bunların dünyadaki sorunların çözümüne katkıları konusunda neler söylenebilir kısaca olarak ele alacağız.

Küresel ve bölgesel sorunlar hemen her geçen gün artmaktadır. Savaşlar, çevre sorunları sağlık sorunları bu sorunların başını çekmektedir. İnsanların savaşlarda ölmesi, doğal afetlerin yaşanması insan hayatını olumsuz etkilemekte ve çevreye de zarar vermektedir.

Küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarına uygun olarak gelişim ve kalkınma sağlaması, yardım ulaştırması, dayanışma sağlaması, istihdam oluşturması, üretime önem vermesi, çevreyi korumak adına faaliyetler yapması dünyadaki küresel sorunların da çözülmesinde etkili olabilecektir. Bunun için ekonomik kuruluşların etkin bir rol üstlenerek hareket etmesi gerekir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.