Kurdu Bekçi Yapan Koyunlar Postu Kaybedince Ağlamamalıdırlar Kompozisyon

Aşağıda kurdu bekçi yapan koyunlar postu kaybedince ağlamamalıdırlar kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Hayatta bazı şeyler çok aşikardır. Hayatın içinde olan bu kuralları herkes bilir ve kabul eder. Bunlar tabiat kanunları gibi herkesin bildiği, yaşadığı ve tecrübe ettiği şeylerdir. Bir kurdun koyun sürüsüne bekçi yapılması demek, koyunların canının tehlikeye atılması ve kurdun mutlaka koyunlara zarar vereceğini göstermektedir. Bu da kurt koyun ilişkisine binaen bir tabiat kanunu gibidir.

İnsanların hayatta tedbir almadan yaptığı şeylerden sonra zarar görmeleri de bu şekilde herkes tarafından kabul edilmektedir. Evde gazı açık unutan birinin patlamaya ve yangına davet çıkarması gibi bu hatasına ağlamaması gerekir. Tedbirini almalı ve o tedbire göre hareket etmelidir.

Göz göre göre hatalar yaparak elindekinin gitmesine neden olan insanların da bu durumu eleştirmesi kabul edilemez. İnsanların kendi eliyle işledikleri ve yaptıkları hatalar nedeniyle başkalarını da suçlamaları yakışıksız ve kötü bir şeydir.

İnsanların başına gelen kötülüklerin sebebi kendileri ise bu durumu iyice düşünmeleri gerekir. Bu düşünce sürecinde tedbirin önem, akıllı bir davranış, yerinde ve zamanında hamleler de değerlendirilebilir. İnsanların insanlara güvenmesinde de dikkat etmeleri gerekir. Herkese her zaman hemen güvenilmez. Bunu iyi tahlil etmek ve tetkik etmek gerekir. Bunu sürekli yapmak gerekir.

Kurdu Bekçi Yapan Koyunlar Postu Kaybedince Ağlamamalıdırlar Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.