Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kur’an’da Bazı Peygamberlerin Başından Geçen Olaylar ve Onların Dine Davet Mücadeleleri Anlatılır. Sizce Bunun Sebebi Ne Olabilir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Kur’an’da Bazı Peygamberlerin Başından Geçen Olaylar ve Onların Dine Davet Mücadeleleri Anlatılır. Sizce Bunun Sebebi Ne Olabilir?

Aşağıda Kur’an’da bazı peygamberlerin başından geçen olaylar ve onların dine davet mücadeleleri anlatılır. Sizce bunun sebebi ne olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Kur’an-ı Kerim bir hayat kitabıdır, iman ettiğimiz bir kitaptır. Hayatın kuralları ahlaki, dini, hukuki olarak çepeçevre Kur’an-ı Kerim’de bulunmaktadır. Müslümanlar iman ettikleri kitap sayesinde cennete gireceklerdir. Allah’ın rızasını kazanacak ve Peygamber a.s.’a da ittiba etmiş olacaklardır.

Kur’an-ı Kerim’de birçok peygamberim örnek ahlakından ve hayatından bahsedilmektedir. Peygamberler toplumlara kurtuluş için gönderildiklerinden Müslümanların da kurtulması için başta Peygamber a.s. olmak üzere diğer peygamberlere de iman etmeleri gerekir. Onların hayatlarından dersler olarak hayatlarını yaşamaları gerekir. Bu nedenle Kur’an-ı Kerim’de peygamber kıssaları anlatılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781