Kuran Hocasına Duygularını Anlatan Kompozisyon

Aşağıda Kuran hocasına duygularını anlatan kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Sevgili hocam,

Emekleriniz ve fedakarlıklarınız o kadar çok ki hangi birini anlatsam kelimelere sığmaz. Sabır ve sebat halinde kendi evlatlarınız gibi ve zaman zaman daha bir hassasiyet halinde bizimle ilgilendiniz. Zamanınızı ve enerjinizi bizim için sarf ederek sürekli öğrenmemiz için mücadele ettiniz.

Öğretmen olmak neyi gerektirir bilemiyorum ve bana da düşmez ama siz en sevdiğimiz öğretmen olarak bütün öğretmenlik vazifelerinizi hakkıyla yerine getiren biri oldunuz. Kur’an-ı Kerim derslerinde hassasiyetiniz oldukça fazlaydı. Bunun nedeni dersinden öneminden kaynaklanıyordu. Kur’an bizim hayat kitabımızdır. Onunla tanıştığımız derslerimizde bize aracı olmanız, öğrenmemize vesile olmanız çok kıymetli oldu.

Kıymetli hocam,

Emin olunuz ki ettiğiniz nasihatleri tutacağız. Kur’an-ı Kerim’i başımızın ucundan ayırmayacağız. Derslerde gösterdiğimiz hassasiyeti hayatımız boyunca devam ettireceğimiz. Öğrenmek, bilmek, yaşamak ve yaşatmak insanların hayatında bir düzen getirirken bu düzeni en iyi şekilde yaşamak da bizim görevimizdir. Bunu bize öğrettiğiniz ve hayatı tam anlamıyla kavramamız için mücadele verdiğiniz için de teşekkür ederiz.

Kur’an-ı Kerim, en çok okunan ve ezberlenen bir kitaptır. Bir İslam kitabı olarak iman ettiğimiz kitaptır. Hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Bu nedenle sizin vazifeniz de oldukça mühimdir. Bu vazifeyi hakkıyla yerine getirdiğiniz için de teşekkür ederiz.

Kuran Hocasına Duygularını Anlatan Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.