Kültürel Sorunlar Nelerdir Kompozisyon

Aşağıda kültürel sorunlar nelerdir kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Kültür, insanların millet olarak bir toplum şeklinde yazılı ve yazısız kurallar gereğince davranışlara, kurallara, tutumlara sahip olması anlamına gelmektedir. Kültür, nesilden nesle aktarılmaktadır. Kültür değerleri de nesiller boyunca yaşanmakta ve korunmaktadır.

Kültür, insanların hayatında bilim, teknik gibi gelişmelerin yaşanmasıyla birlikte dünya genelinde etkileşim halinde olan bir değer haline gelmiştir. Kültürün etkileşim içinde olması kültürel sorunları da beraberinde getirmektedir. Kültürel sorunlar insanlar için toplumsal ve bireysel sorumlulukların da ihmal edilmesiyle gerçekleşebilir.

Kültürel sorunlar, nesillerin çatışma halinde olması, toplumsal kuralların yaşanmaması, ahlak kurallarına uyulmaması, hukuk kurallarının hiçe sayılması gibi durumlardır. Kuralların olmadığı bir toplum düzeninde kaos hakim olmaktadır.

Kültürel sorunlar, küresel sorunları da beraberinde getirebilir. İç çatışmalar halinde olan, adaletin ve hakkaniyetin olmadığı toplumlarda dış tehditlerin de risk oluşturması ve bu riskin gittikçe artması söz konusu olmaktadır. Bu riskler savaş ve afet riskleri olarak da yaşanabilir.

Kültürel sorunlar, milli değerlerin yozlaşmasına, bireysel sorumlulukların ve toplumsal sorumlulukların da es geçilmesine neden olarak hukukun üstünlüğünün gitmesine, zulümlerin artmasına, adaletsizliklerin yaşanmasına ve suç oranın da yükselmesine neden olabilir.

İnsanları, toplumları ve milletleri bir arada tutan kültür değerleridir. Kültüre değerleri milletten millete farklılık göstererek insanlara özgü bir hal aldığından çok önemli ve değerli görülmektedir.

Kültürel Sorunlar Nelerdir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.