Kültürel Değerlerimize Örnekler Veriniz.

Aşağıda kültürel değerlerimize örnekler veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Kültür, bir milletin ahlaki ve hukuki olarak tutum ve değerlerini davranış olarak yaşaması anlamına gelmektedir. Kültürel değerler, toplum ve millet özelliklerine göre değişmektedir. Gelenek ve görenek bakımından yaşanılan değerler bir milletin de hayatını etkilemektedir.

Kültürel değerlerimiz olarak, bayramlaşmak, selamlaşmak, dayanışma halinde olmak, yardımlaşmak, paylaşmak, birlik ve beraberlik içinde olmak, vatanperver olmak, misafirperver olmak, hoşgörülü olmak, nazik olmak, kibar olmak, anlayışlı olmak,  davetlere icabet etmek gibi değerler ve tutumlardır.

Ahlaki ve hukuki olarak kurallar yazılı ve yazısız kurallar olarak toplum hayatının düzenlenmesinde etkili olmaktadır. Toplumu bir arada tutan, birik ve beraberlik içinde içinde mutlu ve huzurlu yaşamaları sağlayan değerler kültüre değerler olarak bilinmektedir.

Kültürel değerlerin korunması ve nesillere aktarılması gerekmektedir. Bu nedenle kültür çalışmalarının bu yönde yapılması ve kültür değerlerinin eğitim ve öğretim aracıyla aktarılması, öğretilmesi ve yaşatılması gerekmektedir. Kültür, insanların hayatlarını anlamlı hale getiren bir değer olarak kişiyi erdemli bir birey haline getirmektedir.

Kültürün yaşanması, korunması insanların mutlu, huzurlu, adil bir ortamda hayatlarına devam etmelerine yardımcı olur. Bir milletin kültürü, yaşadığı medeniyetin bir parçası olarak görülmektedir. Türk kültürü de en çok İslam medeniyetinden beslenen bir kültür olarak yaşanmakta ve paylaşılmaktadır. Kültür en önemli değerdir.

Kültürel Değerlerimize Örnekler Veriniz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.