Koyma ile Kuyu Dolmaz Kendi Suyu Olmadıkça Deyimi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda koyma ile kuyu dolmaz kendi suyu olmadıkça deyimi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında sürekli bir mücadele halinde olurlar. Geçim sıkıntıları, aile sorumlulukları, çocukların ayrı sorumlulukları insanların hayatında önemli bir yere sahip olarak meşguliyet oluşturmaktadır. İnsanların hayatlarına sürekli olarak bu şekilde devam etmesi başarıları, başarısızlıklar, mutlulukları ve mutsuzlukları da beraberinde getirmektedir.

Bazı insanlar bu durumları iyi idare ederken bazıları tek başına kalarak bu sürekliliği oluşturmakta zorluk çekmektedir. Her şeyin bir kuralı ve kanunu bulunmaktadır. Her şeyi doğal olarak kabul etmek ve fazla zorlamamak da gerekir. Bir şeyi olduğu gibi doğallığıyla kabul etmek ve ona göre önlemler almak da bir çözüm olabilir.

Sürekli yarım yamalak işler yapmak, yamalı ve yarım sonuçlar elde etmek çok zorlamaktan da ileri gelmektedir. Bu nedenle atalarımız koyma ile kuyu dolmaz, kendi suyunun olması gerekir demişlerdir. Yani insanları ya da herhangi bir şeyi zorlayarak başarıya ulaşamazsınız, bu biraz da insanlara ya da o uğraşılan herhangi bir şeye göre değişmekte ve farklılık göstermektedir.

Bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek, yararlanılabildiği kadar yararlanmak ve ona göre yaşamak her zaman en doğrusu olarak bilinmelidir. Böylece daha mutlu ve huzurlu olmak mümkün hale gelebilir.

Koyma ile Kuyu Dolmaz Kendi Suyu Olmadıkça Deyimi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.