Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Konya Nüfusu

Konya TÜİK Son nüfusu sayımına göre toplam nüfusu ne kadar … 2018 2019 yılı Konya nüfusu açıklandı. Aşağıdan Toplam Konya nüfusu kaç ve Konya hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Konya İli Hakkında Bilgi ve Şehrin Nüfusu

Konya Nüfusu : 2.205.609

Konya

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İl idaresinde merkez ilçeler dahil olmak üzere toplam 31 ilçe bulunmaktadır. En büyük ilçeleri Ereğli, Beyşehir ve Akşehir’dir.

Yazları kurak ve sıcak, Kışları soğuk ve yağışlı geçen Konya’da tipik karasal iklim hüküm sürmektedir. Kar yerde aşağı yukarı üç ay kalır. İl, Torosların denizerlik etkisini içerilere girmesini etkilemesi sebebiyle diğer İç Anadolu illerinden çok daha soğuktur. Yaz kuraklığı sebebiyle Türkiye’nin en kaliteli buğdayları Konya’da yetiştirilmektedir. Ayrıca il Türkiye’de sisli gün sayısının en fazla görüldüğü il olma özelliğini de gösterir.

Tuz Gölü’nün bir kısmı Konya ili sınırları içindedir. Ayrıca Türkiye’nin üçüncü büyük gölü olan Beyşehir de Konya’dadır. Bu göl aynı zamanda ülkenin en büyük tatlı su gölü olma özelliğini de gösterir.

Konya Toplam Nüfusu: 2.205.609

Konya Nüfusu 2018 2019 ve Konya Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    konyanin toplam nüfusu kaç milyon

  2. Gılgamış macit dedi ki:

    2017 de 2.150.000 civarı olur nüfusu konyanın

  3. emine dedi ki:

    benim istediğim hiç bir şey yok burada salak salak şeyler yazmışsınız

Yorum Yaz