Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

Kişisel gelişim ile ilgili kompozisyon örnekleri uzun kısa, kişisel gelişim hakkında kompozisyon

Kişisel Gelişim Kompozisyon

Çağımız bir aydınlanma ve bilginin peşinden koşma çağıdır. Öyle bir zaman diliminde yaşıyoruz ki bu zamanda bilgi ile donatılmayan kendinin bilginin ışığında aydınlatmayan insanlara neredeyse yer yok. Bu sebeple her gün kendimize yeni bir şey katmalı, hiçbir günümüzü bilgiden uzak olarak geçirmemeliyiz.

Hepimiz okula gidiyoruz, hatta bazılarımız üniversitede ya da daha da yüksek öğrenim görüyor. Bu öğrenimler sonunda hepimizin bir diploması oluyor ve meslek sahibi olarak iş hayatına atılıyoruz. Ne var ki günümüzde artık diploma sahibi olmak başarılı olmak için yeterli görülmüyor. Günümüz dünyası insandan her zaman daha fazlasını istiyor. Bu da tüm bu şartlar değerlendirildiğinde kişisel gelişim kavramını önümüze çıkarıyor. Kişisel gelişim kişinin pek çok yönden kendini geliştirmesini hedefler. Özgüven ve sağduyu sahibi olma, analitik düşünebilme, ileri görüşlülük, araştırma yöntemlerine göre hareket etme bireyin kişisel gelişim teknikleri sayesinde kazanabileceği özelliklerdir.

Günümüzün teknoloji sayesinde küçülen dünyasının makineleşmeyle birlikte insan gücü gereksinimi de azalmaktadır. Artık pek çok işi makineler yapmakta, yüzlerce kişinin yaptığı bir işi artık tek bir kişi üstlenebilmektedir. Bu nedenle kişinin iş bulması da zorlaşmakta, işverenlerin aradığı kriterler de her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle insan kişilik gelişimine önem vermeli, her gün yeni bir şey öğrenerek kendini geliştirmelidir.

Kişisel gelişim ile ilgili kompozisyon hakkında düşüncelerinizi aşağıdan hemen paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Seo dedi ki:

  Teşekkürler Hocam Faydalı Bilgi

  1. yunus emre yıldırım dedi ki:

   Benim için çok faydalıydı ödevlerime ve bilgilerime yeni bilgi kattı sadece benim için değil kardeşlerimize de faydalı olmasını isteriz.

   1. yunus emre yıldırım dedi ki:

    Teşekkürler

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781