Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
“Kim Kötü Söz ve Davranışları Bırakmazsa; Onun Yiyip İçmeyi Bırakmasına Allah’ın İhtiyacı Yoktur.” (Buhari, Savm, 8.) Hadisinden Yola Çıkarak Oruç Tutarken Dikkat Etmemiz Gereken Hususları Kısaca Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

“Kim Kötü Söz ve Davranışları Bırakmazsa; Onun Yiyip İçmeyi Bırakmasına Allah’ın İhtiyacı Yoktur.” (Buhari, Savm, 8.) Hadisinden Yola Çıkarak Oruç Tutarken Dikkat Etmemiz Gereken Hususları Kısaca Açıklayınız.

Aşağıda “Kim kötü söz ve davranışları bırakmazsa; onun yiyip içmeyi bırakmasına Allah’ın ihtiyacı yoktur.” (Buhari, Savm, 8.) hadisinden yola çıkarak oruç tutarken dikkat etmemiz gereken hususları kısaca açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Oruç tutarken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar, orucun fazileti ve sevabı için gereklidir. Orucun boşa gitmemesi ve sevabın korunması adına oruç tutma ile beraber oruç tutma kurallarına uymak gerekir. Oruç tutmak, yemeden içmeden kesilmek anlamına gelmez.

Aynı zaman da oruç tutmak, kötü sözlerden uzak durmak, dedikodu gıybet, yalan ve iftiradan uzak durmak, insanlara yardım etmek, insanları üzmemek, kaba olmamak davranışlarını da içermektedir. Bu nedenle Peygamber a.s., bu hadisinde bunları dile getirmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781