Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Mart 2021

Kilogram İle Satılan Ürünler Nelerdir

Kilogram ile satılan ürünler nelerdir hakkında bilgi kısaca

Kilogram ölçüsü günlük yaşantımızda birçok defa karşımıza çıkmaktadır. Alışveriş ile ilgili birçok durumda kilogram birimi ile karşı karşıya kalmaktayız. Bu sıklık nedeniyle de kilogram biriminin karşımıza çıktığı birçok örnek verilebilir.

Pazar ve marketlerden aldığımız çoğu üründe kilogram ağırlık ölçüsü olarak kullanılır. Elma, erik, karpuz, kavun, portakal, fasulye, ıspanak, patates gibi birçok ürün kilogram ile ölçülür ve fiyatı belirlenir. Marketlerden aldığımız et ürünleri, bulgur, nohut gibi ürünler, makarna, kuruyemiş, balık, tavuk gibi ürünler de kilogram birimi ile ölçülerek satışa çıkarılır.

Manavlar meyve ve sebze satışı yaparken kasaplar et ve et ürünleri satışı yapar. Marketlerde de meyve ve sebze, et ve et ürünleri satışının yanında baklagillerin ve kuru yiyeceklerin satışı ön plandadır. İnşaat sektöründe ise beton, kum, sıva, demir, tuğla, çimento gibi ürünlerin satışı yapılmaktadır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Markette Kilogram İle Satılan Ürünler Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. beyza dedi ki:

  ödevim hemen bitti beğendim kiloyla satılan ürünler kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

 2. Anonim dedi ki:

  Kilograma satılan urunlerdir

 3. Ecrin muhacır dedi ki:

  Gram ile kullanılan ve satılan varlıklara örnekler yazın

 4. melis dedi ki:

  on numara olmuş çok şey anladim bunu yazan kimse o kişi süper biri teşekkürler.

 5. bloom dedi ki:

  Müķemmel olmuş bunu beğendim :)

Yorum Yaz