Kayseri’deki Değişen Toplumsal İlgi ve İhtiyaçlar Nelerdir?

Aşağıda Kayseri’deki değişen toplumsal ilgi ve ihtiyaçlar nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Anadolu toprakları tarım ve hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı topraklar olarak bilinmektedir. Bununla beraber yöresel olarak sanayi kuruluşları da bulunmakta ve üretim endüstriyel anlamda da devam etmektedir. Kayseri de en kadim Anadolu şehirlerinden biri olarak Kapadokya bölgesinde ve Erciyes Dağı eteklerinde bulunmaktadır.

Birçok anadolu şehrinde olduğu gibi Kayseri şehrinde de tarım ve hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Bununla beraber ekonomik ve ticari olarak beyaz eşya, mobilya kundura, tekstil alanlarında da önemli yatırımlar yapılmakta  ve iş sektörleri de bulunmaktadır. Şarküteri, kuruyemiş alanında da önemli ticari faaliyetler sürdürülmektedir.

Kayseri’de gelişen teknoloji, iletişim, eğitim ve öğretim imkanları ve kültürel değerlerin global bir seviyeye çıkması nedeniyle toplumun modern ve çağdaş ihtiyaçları da meydana gelmektedir. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, ekonomi de daha modern yatırımlar yapılmaktadır.

Toplumsal ilgi ve ihtiyaçlar daha modern dünyanın gereklilikleri üzerinden şekillenmektedir. Şehir hastaneleri kurulmakta, üniversiteler açılmakta, kara ve demir yolu ulaşımı yatırımları yapılmakta ve turizm faaliyetlerinde yaz ve kış turizmi hareketlendirilmeye çalışılmaktadır.

Kayseri şehri Anadolu’nun yenilenen yüzü ve kadim şehirler arasında yer almasıyla kültür ve turizm bakımından da istenilen yüzü olma yolunda ilerlemekte ekonomik, endüstriyel ve sosyal olarak büyümeye devam etmektedir.

Kayseri’deki Değişen Toplumsal İlgi ve İhtiyaçlar Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.