“Kardeşlik ve Barışın Dünyaya Yayılması İçin Neler Yapılmalıdır.” ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda “Kardeşlik ve barışın dünyaya yayılması için neler yapılmalıdır.” ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Dünya, kendi ayakları üzerinde duramamaktadır. Dünya, insanların kendi doğaları gereği toplumlar halinde  yaşaması ile bir anlam kazanmaktadır. İnsanların birlik ve beraberlik içinde bir toplum oluşturarak belli bir coğrafyayı paylaşmaları, belli bir kader ortaklığı yapmaları anlamına gelmektedir.

İnsanların birlik ve beraberliğini sağlayan en önemli duygu ve düşünceler kardeşlik anlayışı ve barış düzenin korunmasıdır. İnsanların kendilerinden önce başkalarını düşünerek kardeşlik duygusu ile hareket etmeleri barış ortamının tesis edilmesinde en etkili rolü oynar. Bu nedenle önce ben demeden önce biz olmanın ve karşısındakini anlamanın yollarını bulmak gerekir.

Dünyada barış, huzur ve selametin yayılması için insanların insani ve vicdani görev ve sorumluluklarının farkında olarak paylaşma, yardımlaşma, dayanışma gibi olguları sürdürmeleri ve bunun için bir araya gelerek uluslararası çalışmaları samimi, dürüst ve ahlaklı bir şekilde sürdürmeleri gerekir.

İnsani yardım, beşeri ilişkiler, kültürlerin bir arada yaşaması, din ve vicdan özgürlüğünün sağlanması, özel hayatın mahremiyeti gibi olguların herkes tarafından kabul edilmesi kardeşlik ve barış duygularının yerleşmesine ve yaşanmasına yol açacaktır. Bu nedenle insan öncelikli bir hayat barış ve huzur dolu bir hayat olarak yaşanabilir. İnsanların adil bir düzen içinde yaşamaları bu şekilde mümkün olabilir.

“Kardeşlik ve Barışın Dünyaya Yayılması İçin Neler Yapılmalıdır.” ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.