Kar Ne Zaman Yağacak

Kar Ne Zaman Yağacak 2016, Kar Ne Zaman Yağacak Hangi İllere Kar Yağışı Var Ocak 2017

Kış ayları kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Uzun süre mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları bu haftadan itibaren düşmeye başlıyor. Meteorolojinin yapmış olduğu açıklamaya göre kar kapıda, peki hangi günler sıcaklık düşerek kar yağışı gözlemlenecek?

Yurdumuza Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgası ile birlikte hava sıcaklıklarında da azalmalar görülecek. Ülkemizde yurt genelinde hava sıcaklıklarının 8 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Yurdumuzun bazı bölgelerinde yağmur kimi bölgelerde ise kar yağışı gözlenecek.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis’te gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgeler ise parçalı ve çok bulutlu. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova, İzmir, Aydın, Isparta’nın güney kısımları ve Burdur’un doğuda kalan ilçelerinde kuvvetli yağış, Muğla ve Antalya’da se şiddetli yağmur bekleniyor. Kar Ne Zaman Yağacak …

kar ne zaman yağacak

METEOROLOJİ’DEN GELEN HAVA DURUMU İKAZLARI

KUVVETLİ YAĞIŞ İKAZI:  Kütahya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, İzmir, Aydın, Manisa, Isparta’nın güney kısımları ile Burdur’un doğu bölgeleri kuvvetli yağış alacak. Muğla ve Antalya dolaylarında ise çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklenirken kimi zamanda aşırı yağış olabileceği için halkın önlemlerini almaları yönünde ikazlar yapıldı.

DİĞER BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU ŞÖYLE OLACAK;

MARMARA: Aşırı bulutlu, sağanak yağışlı ve kimi zaman ise gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yarın sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Yalova dolaylarında kuvvetli yağış bekleniyor.

EGE: Yarın ege bölgesinde aşırı bulutlu, sağanak yağışlı kimi zaman ise gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Kıyı Ege bölgesinde kuvvetli yağış beklenirken  Güney Ege kısımlarında ise güneyden esen kuvvetli rüzgarlar  etkili olacak.

AKDENİZ: Yarın Akdeniz bölgesinin aşırı bulutlu, sağanak yağış ve kimi zamanda gök gürültülü sağanak yağış alması bekleniyor  . Isparta’nın güney kısımları ile Burdur’un doğu kısımlarında ise kuvvetli yağış, Antalya dolaylarında çok kuvvetli yağış ile kimi zamanda şiddetli ve aşırı yağış geleceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz’in kıyılarına güneyden esen kuvvetli rüzgarların etkisi altında kalacağı düşünülüyor.

İÇ ANADOLU: Yarın İç Anadolu bölgesinde parçalı ve çok bulutlu hava yaşanacak. Aynı zamansa, sağanak ve kimi zaman gök gürültülü sağanak yağış görülecek. İç Anadolu bölgesinin güney ve doğu kısımlarında ise güneyden esen kuvvetli rüzgarlar etkili olacak.

BATI KARADENİZ: Yarın Batı Karadeniz bölgelerinde çok bulutlu ve sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Bu bölgede ise yarın parçalı ve çok bulutlu bir hava var. Orta Karadeniz’de ise bu geceden itibaren Gümüşhane ve Bayburt dolaylarında yağmur ve sağanak yağış hakim olacak. Yarın sabah ise Doğu Karadeniz’in iç bölgelerinde pus ve sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Yarın Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor.Hava öğleden sonra bölgenin batı kısımlarında ve gece ise görülebilir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Bölgede parçalı ve çok bulutlu hava yaşanacak.Gaziantep, Kilis ve Adıyaman’da akşam ve gece sağanak yağış ve kimi zamanda gök gürültülü sağanak yağış geçerli olacak. Diyarbakır dolaylarında ise sağanak ve kimi zaman gök gürültülü sağanak yağış bekeniyor.

Kar Yağışı Beklenen İller, Kar Ne Zaman Yağacak 2016 Son haberler Bu Sayfada Olacak …

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.