Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kan Grubu B Rh (+) Olan Bir Kazazedeye Yanlışlıkla Farklı Bir Kan Grubu Verildiğinde Yaşanacakları Sebepleriyle Kısaca Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Kan Grubu B Rh (+) Olan Bir Kazazedeye Yanlışlıkla Farklı Bir Kan Grubu Verildiğinde Yaşanacakları Sebepleriyle Kısaca Açıklayınız.

Aşağıda Kan grubu B Rh (+) olan bir kazazedeye yanlışlıkla farklı bir kan grubu verildiğinde yaşanacakları sebepleriyle kısaca açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Bir kişiye yanlış kan grubunda bir kanın verilmesi çok tehlikeli bir hatadır. Bu hata ölümcül olabilir. Bu nedenle kan grubu tayini yapılmalıdır. Askerlerin kollarında kan grupları yazar, ehliyetlerde de kan grupları yazar. Kazaya yakın olan kişilerin kan gruplarının bilinmesi, işleri daha da kolaylaştırır.

Kan grubu belli olan kişilere kan takviyesi yapmak önemlidir. Bir kazazedenin mutlak surette kan grubu tayininin yapılması gerekir. Bu acil müdahale için gereklidir. Yanlış kan grubu yüklemesi yapması ölümcüldür. Bu durumun erken fark edilmesi hayat kurtarır. Farkına varamamak ise bir hayata mal olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781