Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kadir Gecesinin Önemi Hakkında Yazı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

Kadir Gecesinin Önemi Hakkında Yazı

Aşağıda kadir gecesinin önemi hakkında yazı kısaca olarak ele alacağız.

Ramazan oruç tutmanın farz olduğu bir aydır. Ramazan rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak yaşanmaktadır. Bu ayda müminler cehennemden beraat almak için ibadetlerine daha çok dikkat ederler. Oruçlu, namazlı ve dualı olmaya dikkat ederler.

Kur’an-ı Kerim, Ramazan ayında nazil olmaya başlamıştır. Bununla beraber Kur’an-ı Kerim’in nüzulü Ramazan ayında tamamlanmıştır. Ramazanda saklı olan Kadir Gecesi nazil olmaya başlayan iman kitabı yirmi üç sene sonra yine kadir gecesinde tamamlanmıştı.

Kur’an-ı Kerim’de bu olayı anlatan Kadir Suresi de bulunmaktadır. Kur’an-ı Kerim, en çok okunan ve ezberlenen kitap olarak hayat ve iman kitabıdır. Kadir Gecesi de en mübarek gece olarak bin aydan daha hayırlı bir gece olarak yaşanmaktadır.

Kadir Gecesi, Allah rahmetini indirir. Tövbeleri kabul edeceğini ve cehennemden beraat vereceğini, cennetin kapılarını açacağını haber verir. Kadir Gecesi’nde müminler iman ettikleri Kur’an-ı Kerim’i okurlar, namaz kılarlar, nafile ibadetler yaparak zikirler çekerler. Böylece sevap kazanarak geceyi ihya etmeye çalışırlar. Geceyi ihya etmek cennete girmeye vesile olmaktadır.

Kadir gecesi kesinlikle cehennemden kurtulmak için bir fırsattır. Ramazan’ın son on gecesine saklanmıştır. Alimler 27. gecenin Kadir gecesi olma ihtimalini yüksek görse de son on günde Kadir gecesinin aranması ve bu günlerin ibadetlerle geçirilmesi konusunda kesin telkinler ve nasihatler de bulunmaktadır.

Kadir Gecesinin Önemi Hakkında Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781