Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

“Kadın Erkek Herkese İlim Öğrenmek Farzdır.” Bu Hadisi Eğitimde İmkan ve Fırsat Eşitliği Açısından Yorumlayınız

Aşağıda “Kadın erkek herkese ilim öğrenmek farzdır.” Bu hadisi eğitimde imkan ve fırsat eşitliği açısından yorumlayınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber a.s., kendine iman eden Müslümanların özellikle ilimle meşgul olmasına ve ilim yönünden kendilerini geliştirmelerine çok önem vermiştir. Savaş sonrasında okuma yazma öğreten esirleri serbest bırakması da bunu gösteren en önemli tarihi olaylardan biri olarak bilinmektedir.

Peygamber a.s., “İlim kadın erkek herkese farzdır.” demiştir. Bu sözüyle ilmi öğrenmenin farz olduğu ve bunun bir zorunluluk olarak yerine getirilmesi gerekliliği söz konusudur. İlim, insanların hayatını kolaylaştıran ve insanların daha iyi ibadetler yapmasını sağlayan bilgidir. Bilgi hayatı kolaylaştırır ve insanları mutlu da kılar. Kadınlar ve erkekler ilim yönünden ayrımcılığa tabi tutulamaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Öykü dedi ki:

    selam arkadaşlar bu yazı süper ötesi dikkatimi çekti, ödevim hemen bitti, “Kadın Erkek Herkese İlim Öğrenmek Farzdır.” Bu Hadisi Eğitimde İmkan ve Fırsat Eşitliği Açısından Yorumlayınız tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

  2. Belinay dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, “Kadın Erkek Herkese İlim Öğrenmek Farzdır.” Bu Hadisi Eğitimde İmkan ve Fırsat Eşitliği Açısından Yorumlayınız ödevimde işimi gördü, bu arada ben Yalova zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

  3. Belinay dedi ki:

    çok iyi ya, Selam herkese bu site vallaha iyi, 5 yıldızı hak ediyor “Kadın Erkek Herkese İlim Öğrenmek Farzdır.” Bu Hadisi Eğitimde İmkan ve Fırsat Eşitliği Açısından Yorumlayınız ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

Yorum Yaz