Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İsmail Peygamberin (a.s.) Hayatını ve Ahlaki Özelliklerini Düşününüz. Onun Hayatında, Örnek Alabileceğimiz Ne Gibi Güzel Özellikler Vardır? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

İsmail Peygamberin (a.s.) Hayatını ve Ahlaki Özelliklerini Düşününüz. Onun Hayatında, Örnek Alabileceğimiz Ne Gibi Güzel Özellikler Vardır?

Aşağıda İsmail Peygamberin (a.s.) hayatını ve ahlaki özelliklerini düşününüz. Onun hayatında, örnek alabileceğimiz ne gibi güzel özellikler vardır kısaca olarak ele alacağız.

İsmail a.s., İbrahim a.s.’ın oğludur. Peygamber oğlu peygamberdir. Küçük yaşlardayken babası İbrahim a.s.’ın bir rüyası icabı Allah’ın emri olarak kurban edilmesi emredilmiştir. İbrahim a.s., bunu yerine getirmek için oğluna hissettirmeden hazırlıklar yapmıştır.

Kurban edeceği yere giderken, şeytanla karşılaşmış ve onu kovalamıştır. İsmail a.s., vaziyeti anlayınca babası İbrahim a.s.’a baba madem ki Allah emretti beni kurban et, sakın merhametine ve şeytana yenilme, demiştir. İsmail a.s.’ın hayatındaki bir vaka ahlaki olarak O’nun ne kadar teslimiyet sahibi olduğunu ve Allah için her şeyi göze aldığını göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781