İslam Dininin, Anne, Baba ve Kardeşler Arasındaki İlişkilerde Dikkat Edilmesi Gereken İlkelerine Örnekler Veriniz.

Aşağıda İslam dininin, anne, baba ve kardeşler arasındaki ilişkilerde dikkat edilmesi gereken ilkelerine örnekler veriniz kısaca olarak ele alacağız.

İslam, aile olmaya ve akrabalık ilişkilerine çok önem vermiştir. İslam’ın yaşanması ve toplumda yayılması adına güzel ahlakın bilinmesi ve ibadetlerin muntazam yerine getirilmesi aile olmaya bağlıdır. Aile olmak anne baba, kardeşlik ilişkileri bakımından belli değerlere sahip olmak anlamına gelmektedir.

İslam dininin anne, baba ve kardeşler arasındaki ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken ilkeler olarak ortaya koyduğu değerler, sevgi, saygı, merhamet, vicdan, insaf, hoşgörü, adalet gibi değerlerdir. Bu değerlere sahip olarak bir aile hayatı yaşamak insanların birlik ve beraberlik, barış ve huzur, güven ve adalet içinde yaşaması anlamına gelmektedir.

2 yorum

  1. Bir soru sorucamda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    *”(Islam dininin,anne,baba ve kardeşler arasındaki ilişkilerde dikkat edilmesi gereken ilkelerine örnekler veriniz)”*……………………………………………????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.