Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İskelet Sistemine Sahip Olmasaydık Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşabilirdik? Düşüncelerinizi Aşağıya Yazınız ve Arkadaşlarınızla Tartışınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

İskelet Sistemine Sahip Olmasaydık Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşabilirdik? Düşüncelerinizi Aşağıya Yazınız ve Arkadaşlarınızla Tartışınız.

Aşağıda iskelet sistemine sahip olmasaydık ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdik? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız ve arkadaşlarınızla tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsan vücudu çeşitli sistemlerin bir arada çalışması yoluyla verimli bir şekilde canlılığını korumaktadır. Böylece organizma canlı kalarak insan hayatı da devam etmektedir. Bu sistemler, sindirim sistemi, boşaltım sistemi, dolaşım sistemi, solunum sistemi, destek ve hareket sistemi, hormonal sistem olarak bilinmektedir.

İskelet sistemi, destek ve hareket sistemi olarak bilinmektedir. Destek ve hareket sistemi, yürümemizdeki en önemli sistemlerden biridir. Hareket etmemizi sağlar. Eğer iskelet sistemine sahip olmasaydık, yürüyemez, koşamaz, oturamaz, yatamaz bir halde olurduk. Bu da hayatımızın anlamsız olması, yaşamanın gereksiz olması anlamına gelirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781