Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

İnternet Bağımlılığı ile İlgili Hikaye

Aşağıda internet bağımlılığı ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Okuldan çıkar çıkmaz eve kendimi zor atıyordum. Çantamı bir kenara bırakıp, üstümü çıkarmadan elimi yıkamadan ve yemeği bile yemeden bilgisayarın başına geçiyordum. İnternet oyunları ilgimi çok çekiyordu. Her gün bir bölüm geçiyor ve her bölümde yeni maceralarla başarılar elde ediyordum.

Bu da benim saatlerimi alıyordu. Bazen ödevlerimi aksatıyor, öğretmenden de ek süre talep ediyordu. Öğretmen bana bu hafta sonu veli toplantısı olduğunu söyledi. Ben de nasıl olduysa unutmadan anneme söyledim. Annem hafta sonu okula gitmiş.

Öğretmenlerle uzun uzadıya konuşmuşlar. Benim bu hallerimden öğretmenlere bahseden annem, öğretmenlerin bana olan ilgisinin artmasına neden olmuştu. Öğretmenler benimle daha yakından ilgileniyordu. O günden sonra dersler daha eğlenceli geçmeye başladı.

Oyun oynayarak ders işliyorduk. Sürekli sürpriz sorular ve bilmece dolu cevaplar ilgimi çekmeye başlamıştı. Öğretmenler yeni oyun tasarlamamız için bize ders konuları veriyorlardı. Bir gün bana da bir ödev verdiler. Eve geldiğimde hemen bu ödevle ilgilenmeye başladım. Güzel bir bilmece oyunu tasarladım.

Artık bilgisayarı neredeyse hiç açmıyordum. Annem bu duruma çok şaşırıyordu. Demek ki bu bağımlılık sorunu doğru yönetmek gerektiğini anlamış olmalıydı. Şimdilerde o günleri hatırlayınca kendime hayret ediyorum. Bir internet bağımlısı olarak öğretmenlerimin dokunuşuyla iyi bir yere gelmiştim.

İnternet Bağımlılığı ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü İnternet Bağımlılığı ile İlgili Hikaye mükemmel olmuş, bu arada Karabük güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

  2. hasret dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, İnternet Bağımlılığı ile İlgili Hikaye işime yaradı ödevimde, ben Mersin kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  3. derya dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, İnternet Bağımlılığı ile İlgili Hikaye harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz