İnsan ve Çevre Üzerindeki Etkilerini Göz Önüne Alarak Hangi Enerji Kaynaklarının Kullanılmasının Daha Uygun Olacağını Tartışınız.

Aşağıda insan ve çevre üzerindeki etkilerini göz önüne alarak hangi enerji kaynaklarının kullanılmasının daha uygun olacağını tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Yakıt, yandığında ısı enerjisi meydana getiren madde olarak bilinmektedir. Yakıtlar, katı, sıvı ve gaz olarak üçe ayrılmaktadır. Katı yakıtlar sıklıkla tercih edilen yakıtlardır. Fakat günümüzde yaygın olarak gaz halinde bulunan yakıtların kullanılmasıdır. Bu yakıtlar doğal gaz olarak evlerimizde de bulunmaktadır. Sıvı yakıtlar ise daha çok ulaşım araçlarında kullanılan ve enerji üretimi için lazım olan yakıtlardır.

Günümüzde fosil enerji kaynakları ve yenilenebilir doğal enerji kaynakları bulunmaktadır. Fosil yakıtlar çevreye zarar verirken, yenilebilir enerji kaynakları çevreye zarar vermemektedir. Yenilenebilir enerji kaynakları, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji, elektrik enerjisi, biyokütle, güneş enerjisi olarak bilinmektedir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.