Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

İnsan Hayatı Sınırlıdır Sınırsız Olan Bilgidir Kompozisyon

İnsan hayatı sınırlıdır sınırsız olan bilgidir konulu kompozisyon

İnsan Hayatı Sınırlıdır Sınırsız Olan Bilgidir Kompozisyon

İnsanoğlu bu dünyada hiç ölmeyecekmiş gibi yaşar. Her gün biraz daha fazlasına sahip olmak için didinir, uğraşı, durur. Günlük hayatın koşturmacası içinde ne yapacağını bilemeden açgözlülük içinde daha fazlasını ister durur. Ne var ki insanların unuttuğu bir şey vardır. O da insanın ölümlü bir canlı olduğudur. Acı ama gerçektir ki insanların tümü mutlaka bir gün ölecektir.  Önemli olan bu sonu olan dünyaya sonsuzluğa ulaşabilecek bir şeyler bırakmaktır.

Geleceğe kalabilmenin tek yolu geride insanların faydasına olan bir eser bırakmaktır. Böyle bir eser ortaya koyabilmek de ancak bilgi ile mümkün olur. Bilgi olmadan başarıyı elde edebilmek, yarınlara seslenebilmek çok da mümkün değildir. Bir insan sürekli okur, araştırır ve bu bilgi donanımı ile ortaya bir fikir koyarsa bu fikir kalıcı olur. Kendisinden sonra gelen insanlar da bu fikirden yararlanır.

Bu dünyada geçerliliği olan tek şey bilgidir. Bilgi dışında kalan her şey insan dahil bir gün sonsuzluğa ulaşacaktır. Bu nedenle her gün yeni bir bilgi öğrenerek belki gelecek nesillere sesimizi duyurabiliriz. Aksi halde adımız yok olup gidecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mine dedi ki:

    bana bu konuyla ilgili makale lazım

  2. Nahid dedi ki:

    Kopya çekmedim sadece biraz yardım aldım

  3. İnat dedi ki:

    Tabiiki burdan kopya cekerek deftere yazmadim ama bazi cümlelerden yardim almış neden olmiim ki?

Yorum Yaz