Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İlk Türk Devletlerinde Kurultaylara Hükümdarın Eşi de Katılırdı. Bu Durumu Demokrasi ve Kadın Hakları Açısından Değerlendiriniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

İlk Türk Devletlerinde Kurultaylara Hükümdarın Eşi de Katılırdı. Bu Durumu Demokrasi ve Kadın Hakları Açısından Değerlendiriniz.

Aşağıda İlk Türk devletlerinde kurultaylara hükümdarın eşi de katılırdı. Bu durumu demokrasi ve kadın hakları açısından değerlendiriniz kısaca olarak ele alacağız.

Türk tarihinde her zaman demokratik uygulamalar olmuştur. Bu uygulamalar devletlerin köklü yapısından da ileri gelmiştir. Türklerde töre, örf ve adetler hukuki olarak çok değerlidir. Devlet yönetimi de örf kurallarına göre töreye uygun bir şekilde yapılır.

İlk Türk devletlerinde kurultaylara hükümdarın eşi de katılırdı. Bu durum demokratik ilkelere uygundur. Kadınların aile ve devlet yönetiminde söz sahibi olması kadınların dünyasının da anlaşılması ve temsil edilmesi, kadın haklarının korunması için önemlidir. Kadınların devlet yönetimindeki etkisiyle devletler kurulmuş, devletler yıkılmıştır. Barışlar yapılmış, savaşlar da çıkmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781