İklimler ile İlgili Hikaye

Aşağıda iklimler ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Bahar geldiğinde ailem beni dağların eteklerinde yaylalarda yaşayan dedemin anına gönderirdi. Ben de bahar ve yaz aylarını bu yaylalarda geçirir ve doğayı daha yakından tanımaya başlardım. Yaz aylarında ortalık yemyeşil ve rengarenk olurdu. Çiçekler güzel kokar, ağaçlar da yapraklarıyla şarkı söylerdi.

Dedemle birlikte inekleri sağar, keçileri otlatır, koyunların da yünlerini keserdik. Kuzuları besler, tavukları gezdirir, yumurtalarını da toplardık. Çok güzel çiçekler toplar, güzel yiyecekler, yemişler yapar, kışa da hazırlık yapardık. Kış aylarında okul olmasaydı kış aylarında da burada kalabilirdim.

Kış geldiğinde hava epey soğurdu. Her yerden önce bu dağın eteklerine kar yağardı ve her yer bembeyaz olurdu. Yollar yeniden açılmaya başlandığında ailem gelir, beni dedemin yanından alır ve okula gitmem için hazırlık yapardık. Dedemi çok seviyordum, dedemin kaldığı ve ömrünü geçirdiği dağın eteklerini de seviyordum.

Şehir ve okul hayatı da beni boğuyordu. Ama okula gitmek zorundaydım. Bütün bu yaşadıklarımı yazmak için bir mücadele içine girmiştim. Akademik başarılar kazanıyor, bahar aylarını da iple çekiyordum. En sonunda hayalimdeki gibi yazar olmayı başardım ve dedemin hayatını ve onunla yaşadıklarımızı bir hikaye olarak yazmayı gerçekleştirdim. Böylece bu hayattan herkesin haberi oldu. İnsanlar da hayatın ne demek olduğunu öğrendiler.

İklimler ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.