Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İhtiyacı Olan İnsanlara Yardım Etmek İçin Elinizde İmkanlar Olduğunu Düşününüz. Bu İnsanlara Yardım Etmek İçin Neler Yapardınız? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

İhtiyacı Olan İnsanlara Yardım Etmek İçin Elinizde İmkanlar Olduğunu Düşününüz. Bu İnsanlara Yardım Etmek İçin Neler Yapardınız?

Aşağıda ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkanlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız kısaca olarak ele alacağız.

Yardım etmek için imkanlara ve fırsatlara sahip olmak gerekir. Fakat imkan ve fırsatların oluşması bakımından bir mücadele gereklidir. Bu da gücü yeten kişileri muhtaç, mağdur ve mazlum kimselerle buluşturmak olmalıdır. Elimizde bir imkan varsa bu imkanı kullanmak, insanlara yardım etmek gerekir.

Sağlık, eğitim, barınma, okul ihtiyaçlarına karşılık imkanlar varsa hemen yetkili ve bilgili kişilerle iletişime geçilerek yerinde ve zamanında hamleler yapıp toplumun ihtiyacını karşılamak gerekir. Kıyafete ihtiyacı olana kıyafet, ilaca ihtiyacı olanı ilaç, kitaba ihtiyacı olana kitap sağlanmalıdır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781