Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İçine Sinmek Deyiminin Anlamı ve Hikayesi Kısaca - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

İçine Sinmek Deyiminin Anlamı ve Hikayesi Kısaca

Bu konumuzda sizlere içine sinmek deyiminin anlamı ve kısaca hikayesi hakkında bilgiler aktaracağız.

Deyimler, söz kalıpları olarak mecaz anlamlı kelime gruplarıdır. Dilimize yerleşen deyimlerin değiştirilmesi söz konusu değildir. Deyimler anlam derinliği ve zenginliği oluşturan ve anlatılmak isteneni en kısa yolla ve en açık şekilde anlatan kelime gruplarıdır.

İçine sinmek deyiminin anlamı:

İstediği gibi olduğu için rahatlık, mutluluk duymak ya da endişelenecek bir durum bulunmadığını öğrenerek sıkıntıdan kurtulmak, rahatlamak, içi rahat etmek anlamına gelen bir deyim olarak kullanılmaktadır. İçine sinmek deyimi sıklıkla kullanılan deyimler arasında yer almaktadır.

İçine sinmek deyiminin hikayesi:

Bir köyde yaşayan çocuklar sürekli olarak toplanıp köy meydanında oyun oynarmış. Oyun oynayan çocuklar, bir şeyler öğrenmek için de bazı büyüklerin yanına giderek özel ve güzel hikayeler dinlermiş. Böyle bir günde oyundan sonra hikaye dinlemeye gelen çocuklar büyüklerinin yanından diz kırmışlar.

Bilge kişi çocuklara güzel bir hikaye anlatmış. Bu hikayede kurdun kuzuyu yemesinden ve tuzaklar kurmasından bahsetmiş. Bu konuyu iyice anlamayan çocuklar sorular sormaya başlamışlar. Bilgi kişi içinize sinmedi galiba deyince bir çocuk da bunu sormuş. Bilge kişi de mutlu olmadınız mı demek istiyorum, demiş. Böylece içine sinmek rahat hissedilmeyen durumlarda kullanılmaya başlamış. Bilge kişi de çocuklara kurt kuzuyu yer, doğanın kanunu budur, bunu bu şekilde kabul etmeniz gerekir demiş.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781