Hz. Zekeriya (a.s.) Adını Daha Önce Hiç Duydunuz mu? Onun Ne Zaman ve Kimlere Peygamber Olarak Gönderildiğini Biliyor musunuz?

Aşağıda Hz. Zekeriya (a.s.) adını daha önce hiç duydunuz mu? Onun ne zaman ve kimlere peygamber olarak gönderildiğini biliyor musunuz kısaca olarak ele alacağız.

Zekeriya a.s., Yahudi kavmine gelen bir peygamberdir. Onun geldiği dönemde Beytülmakdis’te birçok put bulunmaktaydı. Bu putlardan vazgeçip Allah’a yönelmek konusunda Yahudileri sıklıkla uyarmıştır. İmran Ailesi reisi İmran ile dost olmuştur. Onun kızı Elisa ile evlenmiştir. Elisa ile Hazreti Meryem kız kardeştir.

Zekeriya a.s.’ın ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmektedir. Soyu Hazreti Süleyman a.s.’a kadar gitmektedir. Peygamber soyunda gelmekte ve bir peygamber olarak kavmini uyarmış bulunmaktadır. Yahudilere sürekli olarak tevhit inancının doğru inanç olduğunu Allah’ın varlığını ve birliğini anlatmıştır. Yahudiler, putlara tapmaktan vazgeçmemiştir. Yahudiler, kendilerine gelen büyün peygamberlere çok kötü davranmışlardır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.