Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hz. Salih (a.s.), Peygamberlik Görevini Yerine Getirirken Halkına Neleri Emretmiş ve İnsanlar Ona Nasıl Tepki Göstermiştir? Anlatınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Hz. Salih (a.s.), Peygamberlik Görevini Yerine Getirirken Halkına Neleri Emretmiş ve İnsanlar Ona Nasıl Tepki Göstermiştir? Anlatınız.

Aşağıda Hz. Salih (a.s.), peygamberlik görevini yerine getirirken halkına neleri emretmiş ve insanlar ona nasıl tepki göstermiştir? Anlatınız kısaca olarak ele alacağız.

Salih, a.s., Semud kavmine gönderilen bir peygamberdir. Peygamberliği boyunca kavmini uyarmıştır. Tevhid inancına dayalı olarak tebliğ gerçekleştirmiştir. Salih a.s., peygamberlik görevini yerine getirirken her zaman sabırlı olmayı başarmıştır. Bir beklenti içinde olmadığını yaptığı işin karlığını Allah’tan beklediğini bildirmiştir.

Kavmine karşı taptıklarından vazgeçmelerini söylemiştir. İnsanlar Salih a.s. ile dalga geçmişler, O’nu yalancı ilan etmişlerdir. Salih a.s., bütün bunlara sabır ve tahammül göstermiştir. Bunun karşılığında da Allah’ın rızasını ummuştur. Allah da peygamberine yardım etmiştir. Salih a.s.’dan hem mucize isteyip hem de O’na sihirbaz diyenler O’na iman etmemiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781