Hz. Salih (a.s.) Hangi Kavme Peygamber Olarak Gönderilmiştir?

Aşağıda Hz. Salih (a.s.) hangi kavme peygamber olarak gönderilmiştir kısaca olarak ele alacağız.

Hazreti Salih a.s., gerçekten azgın bir toplum olarak putlara tapmaya ve doğru yoldan çıkmaya devam eden bir kavme gönderilmiştir. Bu kavim, Semud kavmi olarak bilinmektedir. Hazreti Salih a.s., kırk yaşında peygamber olduğunda kavmini uyarmaya başlamıştır. Semud kavmi O’na yalancı ve sihirbaz demiştir.

Hazreti Salih a.s., devesine dokunmamaları konusunda kavmini uyarmıştır. Semud kavmi deveyi öldürünce, Salih a.s., orayı terk etmiştir. Semud kavmi de kıpkırmızı kesilerek helak olmuştur. Bu kıssadan çıkarılması gereken dersler, peygambere iman etmek, ittiba etmek, O’nun mucizesine güvenmek, Allah’a şirk koşmamak, alaycı olmamak şeklindedir. Semud kavmi azgın ve sapkın olmayı tercih etmiştir.

1 yorum

  1. YATSIN KALKSIN PEYĞAMBERİMİZE DUA EDSİN BU İSLAMDIŞI VARLIKLAR YOKSA BU İSLAMDIŞI VARLIKLARDA HELAK OLURDU??YAHUDİLERDEN TUT KAMALİSLERE ALEVİLERDEN TUT ŞİA LARA BUNLARDAN SONRA KENDİNİ İSLAM İMAMHATİPLI GÖSTERİP HEP*U*DÖNÜŞÜ YAPANLARDA?HATDA TRZ.RUM İMP.TUT OZAMANIN SEDDE İAMAHATİPLİ SANSINLARDA KURTULALIM DİYEN PONTUS LULAR DAHİ HELAK OLURLARDI?DUA EDİN PEYĞAMBERİMİZE ONU KORUYAN HZ.EBUBEKİRE?=HZ.ÖMERE?=HZ.OSMANA?=HZ.AİŞE VALİDEMİZE?=HZ.ALİYE?=HATDA HZ.HASAN BİLE DUA EDİN Kİ HZ.MEHDİ AS.ONUN SOYUNDANDIR?NE HZ.ALİ NEDE HZ.HÜSEYİNE TAPANLARADA YAZIKLAR OLSUN???

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.